З досвіду плетіння куміхімо

Мої навички в куміхімо ще не досконалі, назвати їх досвідом ще дуже рано, але деякими спостереженнями я вже можу з вами поділитися. :-P   ;-) Кому цікаво — запрошую до обговорення!

Японську техніку плетіння куміхімо я знайшла випадково. Цього літа мені дуже сподобалась підвіска в етно-стилі, яку я знайшла в Інтернеті.  Я спробувала навчитись плести бісером в техниці «цеглинки» Начебто вийшло нічого і мені був потрібен цікавий шнур для своєї роботи. У продажу такий я не знайшла, тому шукала в Інтернеті як можна зробити шнур своїми руками. Ось так і вийшла на куміхимо  :-P І закохалась… Вже другий тиждень плету! :roll:

Я впевнена, що більшість вчителів трудового навчання шукають такі ідеї для учнівських проєктів, щоб вони були цікавими, щоб для їх виконання не потрібні були дорогі матеріали або якісь особливі інструменти чи пристосування. Куміхімо як раз підходить під ці критерії.

Я вже знайомила вас, мої друзі, з куміхімо і зараз хочу дещо розповісти з того, про що дізналась за цей тиждень. Я вибачаюсь за незручність, бо всі фото, що пояснюють мої міркування, знаходяться в презентації, я буду давати посилання на номер слайда. Презентація -  вимушена міра, тому що мені необхідно дуже дбайливо відноситись до об’єму інформації в блозі. Моєму блогу вже 7 років, він має дуже багато фото і хостинг почав  «сваритись»,  для нього блог став дуже «важким». Тому останнім часом я використовую свій Google Диск для візуалізації. :roll:

І так, для плетіння потрібен диск, його можна виготовити самотужки. Перший свій диск я зробила з картону (слайд 2), після роботи края диска трошечки позагиналися, але повинна сказати, що картон був не дуже щільним. Недолік диска з картону — після роботи з товстими нитками (шнурами) не будуть триматись тоненьки, бо розрізи в диску  від товстих ниток розходяться. Картонний диск майже одноразовий, хоча для виготовлення пари виробів підходить і для учнів зовсім не витратний. Можливо  диск із щільного картону  служитиме краще.

Мені дуже кортіло мати справжній диск для куміхімо і я стала моніторити Інтернет. В нашій країні купити такий диск не має можливості, бо його ніхто не виготовляє. У продажу є набори для плетіння куміхімо. В нашому місті я купила набор «Фенечки» (слайд 3), він має у своєму складі 6 муліне, інструкцію щодо плетіння (російською та українською) та картонний диск. Диск нібито досить непоганий, діаметром 8 см,  правда, я на ньому майже не працювала. Набор коштує 39 грн.

В Інтернет-магазині я знайшла набор «Куміхімо» (слайд 4), в якому є диск з пінополіетилену, 6 муліне, інструкція щодо плетіння (російською та українською). Диск пристойний, зручний, товщиною 0,4 см (дещо тоненький, під час плетіння товстими нитками трохи прогинається), діаметром 10 см. Набор коштує 49 грн. + послуги Нової пошти.

Обидва набори виготовляє  ТОВ «Данко-Тойс», м. Харків.

Окремо куміхімо диск можна придбати тільки в іноземних Інтернет-магазинах. До російських я не заходила  :-| , а от на eBay  була. Дисків — безліч, пристосувань для куміхімо — ще більше! І всі такі гарні! Але ціни!!!  8-O Знайшла постачальника, який пропонував купити 2 диска — круглий і квадратний -  за найбільш прийнятною ціною. Разом з пересилкою та різними послугами моє замовлення було сформовано у 189 грн. Замовила, чекаю на реквізити, щоб заплатити карткою. Майже через тиждень мені подзвонили і сказали, що постачальник не відповідає на запит eBay Україна, бо зазвичай такі маленькі замовлення не виконує.  :cry: Але можна почекати…

Чекати я не захотіла, тому що отримала дуже цікаву інформацію від своєї подруги та колеги — Оленки. Вона запропонувала спробувати виготовити диск з каремату. Що я і зробила (слайд 5)! Я купила килимок туристичний (його ще називають «сидушка» туристична), але купила саме тришаровий (слайд 6). Він коштував 75 грн. Вирішила що краще брати килимок із світлих матеріалів, бо темні можуть вимазати нитки під час плетіння. Килимок легкий, виготовлений із пінополіетилену, достатньо міцний і дуже приємний на дотик, товщиною 1,2 см. Якщо пошукати по магазинах, то можна і дешевше знайти. З одного килимка, що має розмір 29,5х35 см, можна виготовити 6 дисків куміхімо, діаметром 10-11 см. Собівартість виходить досить приємна! Працювати з таким диском одне задоволення, він дійсно класний! Достатньо міцний, не згинається, тримає форму, нитки під час плетіння легко закріплюються у прорізах і потім без зайвих зусиль витягуються.

Вирізувала диск я канцелярським ножем, підклавши під килимок обробну дошку. Щоб диск був круглий, використала піалу відповідного розміру як шаблон. Ніж спирався об піалу і край диска вийшов досить рівним і гладким. Розрізи по краю диска робила тим самим ножем за допомогою паперового шаблону, який знайшла в мережі. Я вирішила не наклеювати папір на диск. Щоб зручно було працювати, я зробила відправні  крапки за допомогою перманентного маркера.

Майже всі вироби, що я демонструю в презентації, було виготовлено на диску з килимка — дійсно ДУЖЕ зручно.

Під час плетіння нитки плутаються. Якщо виговляти браслет, то нитки треба брати десь 50-60 см і не дуже дратує той факт, що потрібно постійно їх розплутувати, бо це легко. А ось коли нитки мають набагато більшу довжину (для пояса, краватки, шнурка, з намистинами чи бісером і т.і.), то плутаються дуже сильно і це часто і надовго відволікає від роботи. Щоб уникнути цієї проблеми, треба взяти котушки і наматати  на них нитки (слайд 7). Спеціальні котушки - силіконові — ДУЖЕ дорогі і в Україні їх не купити. Тому можна придумати пристосування із підручних матеріалів. Я знайшла у себе декілька  порожніх капсул  з Kinder Сюрприза і ще пару прищіпок. Можна взяти шпульки, бобіни для муліне і т.і., кому як зручно і що є під рукою. (слайди 8-10). Головне, щоб нитка сама по собі не розмотувалась, а трималась на котушці.

Про матеріали я написала у презентації. Мені ДУЖЕ сподобалось плести атласними стрічками, шнур виходить м’якеньким, з таким оксамитовим ефектом. Із 16 стрічок виходить шнур товщиною 0,8 см. Стрічки дуже легко розплутувати, бо воні гладкі, тому плести вдається швидко.

Можна поєднувати різні матеріали і різні розміри цих матеріалів. Простір для фантазії — необмежений.

Не всі мої вироби зараз оформлені, більшість з них будуть наочними посібниками, я ще вивчаю куміхімо і «набиваю» руку. Але все попереду. Я зараз у пошуку і у захваті. Приєднуйтесь!  ;-)

P.S. Купила диски на aliexpress, доставка дійсно безкоштовна. Замовила 2 вересня, отримала — 26 вересня. Зараз в магазині безліч пропозицій з ДУЖЕ чудовими цінами, РЕКОМЕНДУЮ!

© 2019 — 2020, Ирина Топчий. Все права защищены.

Комментариев: 4

  1. Людмила:

    Шановна Ірино Вікторівно! Ви справжня чарівниця і дуже гарний мотиватор. На дворі ніч, а мені вже кортить спробувати нову техніку. Дякую. Успіхів Вам і творчого натхнення!

  2. Людмила:

    Шановна Ірина! Дякую Вам за цікаву ідею за впровадження цієї техніки в процес навчання. Хочу Вас попросити адресу сайту,де можна замовити цей комплект з диском про який Ви написали.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*