VI Всеукраїнський форум Microsoft «Вчитель-новатор»

24 березня 2015 року в приміщенні Новопечерської школи, м.Київ, за підтримки Міністерства освіти і науки відбувся VI Всеукраїнський форум Microsoft «Учитель-новатор». У рамках програми «Партнерство в навчанні» на Форумі відзначено найінноваційніших викладачів України.

У своєму виступі на Форумі Наталія Морзе, проректор Київського університету імені Бориса Грінченка, підкреслила основні тренди в освіті: гейміфікацію, навчання онлайн, змішане навчання і «перевернутий клас». «Всі ці нові можливості для навчання стали можливими завдяки технологіям, – наголосила пані Наталія – Ще одним ключовим трендом є персоніфікація. Щоб зацікавити учня, потрібно вивчити дитину та визначити її стиль пізнання. Наприклад, для навчання візуалів краще використовувати слайди Power Point або OneNote, аудіалам краще підійдуть онлайн-курси. Сьогодні потрібно розвивати насамперед так звані «м’які навички», або soft skills – творчий підхід, вміння спілкуватись і вчитися самостійно все життя».

На форумі також були оголошені три переможці Всесвітнього конкурсу Microsoft «Вчитель-експерт». Це українські викладачі, які застосовують у своїй роботі прогресивну педагогіку й активно використовують новітні технології.

• Валерія Ареф’єва, завідувач кафедри іноземних мов у Новопечерській школі, м. Київ. • Маргарита Калюжна, вчитель англійської мови в НВК «Кіровоградський колегіум». • Ірина Малоіван, завідувач кафедри інформатики в Ліцеї інформаційних технологій, м. Дніпропетровськ.

Переможці поїдуть до США на Всесвітній освітній форум Microsoft для обміну досвідом з провідними фахівцями зі всього світу.

«Сучасне молоде покоління вже активно використовує мобільні пристрої та інтернет, і перед вчителями стоїть важливе завдання впровадити знайомі учням технології в освітній процес. Це дозволяє не лише зробити навчання цікавим, а й відкриває безліч нових можливостей: і дистанційна освіта, і інтерактивні курси, й ігрові формати засвоєння знань. Конкурс «Вчитель-експерт» ми проводимо третій рік поспіль, і щоразу отримуємо все якісніші та цікавіші роботи, які демонструють користь мобільних і хмарних технологій у навчанні. Українські педагоги традиційно отримують призові місця в міжнародному рейтингу інноваційних вчителів, і цього року ми так само сподіваємось на успіх», – сказав Роман Рудюк, керівник освітньої програми «Партнерство в навчанні» компанії «Майкрософт Україна».

Крім того, оголошені переможці ХІ Всеукраїнського конкурсу Microsoft «Вчитель-новатор». Ними стали вчителі, які продемонстрували свій талант та інноваційний нестандартний підхід до викладання. Із понад 4 тисяч конкурсних робіт були обрані проекти наступних вчителів:

• Тетяна Жорницька, директор Летичівської гімназії №2, створила та успішно впровадила єдиний інформаційний навчальний простір гімназії з використанням хмарного сервісу Microsoft Office 365.

• Олена Мосіна, керівник гуртка у Миколаївському Будинку творчості дітей та юнацтва, повноцінно залучила дітей у розробку та створення мультимедійної комп’ютерної гри на основі програми Microsoft PowerPoint.

• Вікторія Колбасова, вчитель інформатики та комп’ютерної графіки Дніпропетровського ліцею інформаційних технологій, за допомогою Microsoft Office 365 і хмарного сховища OneDrive організувала конкурс з комп’ютерної графіки «Україна – мій рідний край», де всі бажаючі могли отримати спільний доступ до конкурсних робіт і проголосувати за улюблені проекти в режимі онлайн. Обговорення робіт було організовано на сайті «Комп’ютерна графіка», що створений на платформі SharePoint.

• Алла Хлівецька, вчитель англійської мови СЗШ №1 Дніпропетровської міської ради, перемогла з проектною роботою з англійської мови для учнів 4-их і 5-их класів на тему «Медицина. Моє здоров’я». Метою даного проекту було створення ситуативного кола спілкування, обміну знаннями та пошуку нової інформації англійською мовою.

• Римма Коршун, вчитель біології Комишанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №26 Херсонської міської ради, впровадила екологічний проект «Красиве та корисне», який дозволяє практично застосовувати знання про вирощування та догляд дерев і залучає учнів до практичної діяльності з розв’язання проблем навколишнього середовища.

• Людмила Бобряк, вчитель хімії Одеського навчально-виховного комплексу «Гімназія №7», організувала хмарне освітнє середовище для навчання і комунікації на базі сервісів і продуктів Microsoft.

• Світлана Вірченко, викладач Богуславського гуманітарного коледжу, перемогла із проектом із використання Microsoft Word для ділових ігор при вивченні інформатики.

• Олена Липенко, вчитель інформатики Стасівської гімназії смт Диканька, разом з учнями, створили віртуальний тур музейними кімнатами Стасівської гімназії.

• Ірина Аман, вчитель інформатики та математики Знам’янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, створила проект «Ми за чисте довкілля: друге життя речей», який закликає до дбайливого ставлення до навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів.

• Марина Пристінська, заступниця директора Новопечерської школи м. Києва, впровадила дослідницький практикум для учнів 1-го класу. Діти разом з батьками виконують практичну роботу, шукають інформацію в інтернеті, аналізують результати та роблять висновки, використовуючи можливості ІКТ.

Всі роботи конкурсантів можна знайти в Освітній мережі Майкрософт.

Інформація з сайту https://www.educatornetwork.com/Discussion/17471eae-c324-4717-b6cb-622ec25f72ce#uk

Мені дуже сподобалась школа — світла, сучасна, тепла і яскрава!

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

"/

Форум був дуже цікавим і творчим.

Організатори продумали все, до дрібниць, за що їм ДЯКУЮ-ДЯКУЮ-ДЯКУЮ!!!

Всюди покажчики, щоб не заблукати…

Візитні картки для КОЖНОГО учасника з написом, що він є вчителем-новатором…

Інтерактивні завдання на майстер-класах…

Подарунки для кожного учасника та призи для переможця он-лайн анкети….

Безкоштовні фотографії від професіонала на магнитній основі…

Веселий тест на рефлексії та відеоподарунок на згадку:

Була рада побачити віртуальних друзів, поспілкуватися з колегами…

Але, все хороше рано чи пізно закінчується…

Хочу сказати словами Ліни Костенко: «Поразка – це наука. Ніяка перемога так не вчить.»

Так що, до наступних зустрічей та перемог!!!

© 2015 — 2016, Ирина Топчий. Все права защищены.

Комментариев: 4

  1. Валентина:

    СУПЕР!!!!!!Мотивация, наверное, зашкаливает?! Умничка!!!!!

  2. Да!!! Я в легком шоке! Поражена школой, классами, организацией конкурса. Рада. что Вам, Ирина, посчастливилось быть там призёром. Вы молодец!
    Поздравляю! И спасибо за статью, фото и видео.

    • Спасибо, Лена, за поздравления, мы старались!)))) Да,школа очень современная — это школа будущего! Может, когда-то, и у нас такие будут….

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*