Як зробити писачок

Самостійне виготовлення писачка для розпису яєць-писанок.

Достатньо гарні писачки можна зробити самостійно, просто зкомбінувавши конус та акумулятор тепла з мідного дроту. Конструкція писачка доволі проста:

Для виготовлення писачка необхідно мати шматочок тонкої листової міді або латуні, 12-14 сантиметрів товстого неізольованого мідного дроту, дерев’яна паличка. З інструментів потрібні ножиці, невеличкі плоскогубчики, паяльник, дриль та свердло діаметром, рівним чи трохи меншим за діаметр мідного дроту. Ще знадобляться голка та шматочок корка.

З листової латуні вирізаємо сектор з радіусом міліметрів 20 та кутом 90° чи трохи більшим, злегка зрізаємо кінчик.
Конус у круглогубців зазвичай занадто гострий, тому сектор з міді я обгортаю навколо кернера. Особливу увагу слід приділити кінчику писачка, там має вийти акуратна кругла дірочка бажаного розміру. Для формування отвору потрібного розміру потрібно злегка притискати кінчик, повертаючи конус у напрямку намотки сектора.

Готовий конус обмотується мідним дротом. Кінчики довжиною близько 25 мм будуть використані для закріплення конусу в ручці. Затим конус надягається на вставлену в корок голку, яка не дасть припою закупорити отвір.

Навивка з мідного дроту старанно пропаюєтья, заодно припаюються один до одного шари міді — віск не витікатиме через шов. Флюс має бути не надто «злим» і його не слід наливати багато, бо ненарком можна припаяти конус до голки.

Отвір можна зробити трохи меншим, ніж треба, він трохи роздасться голкою. Крім того, отвір завжди можна збільшити просто зточуючи кінчик конуса надфілем чи на дрібному наждаку. Зазвичай я роблю набір з кількох писачків з різним розміром отвору, щоб можна було вибирати потрібний для різних елементів малюнку.
Для розписування яєць не воском, а парафіном зі звичайних свічок теж треба робити трохи більші отвори (і малюнки будуть трохи грубіші).

Потім в одному з кінців палички просвердлюються два отвори, в які вставлються відігнуті кінці мідного дроту. Для надійності можна їх змастити клеєм.

І ось так процес виготовлення виглядає вживу:

Матеріл з сайту http://real.kiev.ua/2011/04/19/pysachok/

Велике спасибі автору!!!

За матеріалами цього майстер-класу, батько Лінкевич Поліни зробив писачок ось таким:

В нас навчаються талановиті діти, які мають не менш талановитих батьків!

© 2013 — 2016, Ирина Топчий. Все права защищены.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*